Kanada Uluslararası Yaz Kampı

 
İngilizce Kursları

Ekocamp'in sunduğu olanaklar:

  • Haftada 15 saat dil eğitimi;
  • Her grup için katılım sayısı en fazla 10 öğrenci;
  • İyi denetimli ve nitelikli öğretmenler;
  • Kurs süresince kitaplar ve diğer tüm eğitim malzemeleri ekstra bir ücret talep edilmeden karşılanır;
  • Her katılımcıya sertifika verilir.


Resimler bağlantıdan dolayı yavaş yüklenebilir

Başlangıçta, her katılımcının kısa bir sözel testle seviyesi tespit edilecektir: başlangıç veya orta düzey. Buna göre, öğrenciler sabah veya öğle grubu olarak ayrılacaktır.

Amaç

Kurs hem zorlu ve hem de eğlenceli olması için tasarlanmıştır. Öğrencilerin işbirliği içerisinde çalışmaları teşvik edilecektir. Kurs aynı zamanda öğrencilere kendi gelişimlerinden kendilerinin sorumlu olduğunu gösterecektir. Çocuklar, farklı kültürlerden gelen yaşıtlarıyla olan münasebetleri sayesinde 21’inci yüzyılda yabancı bir dilin ne kadar da büyük önem taşıdığını daha iyi kavrayacaklardır.

Dilin Gelişimi:

Dilde akıcılığın sağlanabilmesi için imla, telaffuz ve dikte gibi çeşitli çalışmalarla birlikte kısa yazı çalışmaları uygulanır.

Her sınıf için ellişer dakikadan oluşan üç ders mevcuttur. İlk iki ders dilin yapısıyla ilgilidir. Bu derslerde öğrenciler, dil bilgisinin yanı sıra yeni kelimeler öğrenip, iletişim becerilerini geliştirirler. Üçüncü ders ise daha eğlencelidir: öğrenciler çeşitli filmlerden ve oyunlardan bölümler izlerler.

Dil kampımız, öğrencilerin konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin gelişimini destekler. Hazırlık aktiviteleri, temel aktiviteler, takip etme aktiviteleri öğrencilere konuşma becerisi, kelime bilgisi, dil bilgisi ve yazma becerilerinin gelişmesi için devamlı fırsatlar verir. Ayrıca, resimli açıklamalar da görsel destek sağlamaktadır.

Hem İngilizce hem de Fransızca konuşulduğu için, öğrenciler İngilizcenin yani sıra farklı bir dile de aşina olacaklardır.

Kampımızda arzu ettiğiniz tarihlerde yer bulabilmeniz için, ne kadar erken kayıt olursanız kabul edilme şansınız o kadar artar. Geçtiğimiz sene, Ekocamp nisan ayı sonundan temmuz ayına kadar doluydu.

Copyright 2012 - Ekocamp International Inc.