Kanada Uluslararası Yaz Kampı

 
 
Sağlık ve Güvenlik

safety2.gif (932 bytes)

Kampımız, iki polikliniğin bulunduğu Mont-Tremblant köyünden 3 km uzakta yer almaktadır. Acil durumlara karşı, Ste-Agathe hastanesi Mont-Tremblant’a sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Tüm personelin ilk yardim konusunda eğitimli olmasının yani sıra, güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri için kampçılara sürekli güvenlik kuralları hatırlatılır.

Su Aktiviteleri

  • Yüzme bölgesi yüzen bir rıhtımla belirlenir ve sudaki tüm aktiviteler eğitimli can kurtaranlar gözetiminde gerçekleşir.
  • Tüm su aktivitelerinde cankurtaran yeleği giymek zorunludur.
  • Su parkı ziyaretleri sırasında, aktiviteye katılan çocuklara kamptan birlikte gelen rehberler eslik eder; ayrıca tüm aktivite eğitimli cankurtaranlar gözetimindedir.

Rehber Öğretmenler

Kampa her sene ortalama 20 yaşlarında 30 rehber öğretmen ise alınıyor. Bunların üçte ikisi genelde bayandır.
Tüm rehber öğretmenler üniversite öğrencisi (yaklaşık %20’si)veya yüksek okul öğrencisidir.
Tüm rehber öğretmenler ise başlamadan önce 3 haftalık bir eğitime tabi tutulur. Ve sadece üçte biri 3 yaz üst üste çalışır.

Erkek ve Kız Kampçılar

Kampta iki tane yatakhane mevcuttur. Biri 10-12 yaşlarında olan kampçılar için, diğeri yaşları 13-16 olan kampçılar için hazırlanmıştır. Her bina iki katlidir. Bir katta erkekler, diğer katta kızlar konaklar. Gece boyunca çocuklar gözetim altında tutulur.

 

Montreal, Ottawa, Quebec City Gezileri

Bu şehirlere olan gezilere aynı anda en fazla 15 kampçı katılabilir. Her gruba iki rehber öğretmen eşlik eder. Kızlar ve erkekler ayrı odalarda kalırlar.

Ekocamp belirli aralıklarla denetlenir; Quebec Sağlık Dairesi ve Quebec Kampçılık Birliği tarafından belirlenen standartlara uygun bir organizasyondur.

Copyright 2012 - Ekocamp International Inc.