Kanada Uluslararası Yaz Kampı

 
Misyonumuz

Ekocamp International, dünyanın dört bir yanından gelen gençleri ayni çatı altında toplayarak ortak bir platformda, eğitsel, kültürel ve sosyal faaliyetlerle onları kaynaştırmak amacıyla kurulmuştur. Ekocamp’in kurucularının düşündüğü gibi, ne kadar çok uluslararası ve çok kültürlü bir topluluk olursak, gençlere o kadar barış dolu yeni bir dünya bırakabiliriz.

 

Bunu başarabilmek için, Ekocamp’in özellikle üzerinde durduğu konular, dil eğitimi, kültürel anlayış ve toleranstır. Ayni zamanda, çocuklara doğa sevgisi tüm güzellikleriyle yaşatarak aşılanır.

Gün geçtikçe, dünya bizlere göre daha da çok “küresel koy” haline geliyor. Yediğimiz meyveden tutunda, içtiğimiz kahveye, araçlarımızda kullandığımız benzine, giydiğimiz tişörte kadar yaşam kalitemizi belirleyen tüm bu değerler dünyadaki farklı toplumların ortak değerleri haline geliyor.

Her geçen gün başka bir ülke küresel ekonomiye katıldıkça, bir sonraki nesil için bütün bunlar daha da gerçek olacak.

Dil, farklı kültürleri anlamaya yarayan bir araçtır; farklı bir kültürü anlayabilmek insanları hoş görmemizi sağlar; bütün bunları birleştirerek, birlikte çalışıp birlikte eğlenmek dostluğa atılan ilk adımdır.

Copyright 2012 - Ekocamp International Inc.